KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746392
nr 1274 6392
Mårten Glaumann
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, "Sittande". Monogramsignerad, daterad -81. Olja på duk, 87x66 cm
Mårten Glaumann, svensk bildkonstnär född 1951.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 9 september 2019
kl 19:22:12
700 kr
900 kr
1.600 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr